برای رسیدن به صفحه اول گوگل چه کارهایی باید انجام داد؟

What do you need to do to get to the first page of Google؟

برای کسانی که در کسب و کار سعی در هدایت ترافیک ارگانیک دارند، رسیدن به صفحه اول گوگل قدرتمند است. وب را می‌خزد و تعیین می‌کند که کدام صفحات برای کاربرانش برای تقریباً هر موضوعی مفیدترین و مرتبط‌ترین هستند. ما فقط به نتایج گوگل اعتماد نداریم، بلکه به آن‌ها متکی هستیم. ما در این مقاله، درباره راه‌های رسیدن به صفحه اول گوگل صحبت خواهیم کرد. پس، با ما همراه باشید.

قرار گرفتن در صفحه اول به معنای نرخ کلیک بسیار بالاتر است

این یک چیز طبیعی است که رسیدن به صفحه اول گوگل اکثر کلیک‌ها را به خود اختصاص می‌دهد، یک مطالعه نرخ کلیک زیر را بر اساس موقعیت گوگل نشان می‌دهد:

 • اولین نتیجه: ۳۶.۴٪ نرخ کلیک
 • نتیجه دوم: نرخ کلیک ۱۲.۵ درصد
 • نتیجه سوم: نرخ کلیک ۹.۵ درصد

CTR همچنان کاهش می‌یابد، تا ۲.۲ درصد برای نتیجه دهم (معمولاً حداکثر ۱۰ نتیجه ارگانیک در هر صفحه وجود دارد)، حتی اکنون با نتایج محلی، تبلیغات، جعبه‌های پاسخ و سایر ویژگی‌های جدید کمتر است. اگر در بالای صفحه نتایج جستجوی گوگل نیستید، شما تعداد زیادی کلیک را از دست می‌دهید.

قرار گرفتن در معرض فوری

رسیدن به صفحه اول گوگل می‌تواند منجر به برجسته شدن در یک قطعه ویژه شود، کسب و کار شما را فورا در معرض دید قرار دهد و اعتبار شما را افزایش دهد.

سهم ترافیک موقعیت برتر

مطالعه دیگری نشان داد که نتیجه برتر در گوگل ۳۳ درصد از ترافیک جستجو را به خود اختصاص می‌دهد. هرچه بتوانید وب سایت خود را در گوگل به صفحه اول نزدیکتر کنید، حضور جستجو و اعتبار برند شما بهتر است.

رتبه‌بندی صفحه اول چه سودی برای کسب و کار شما دارد؟

درک اهداف متفاوتی که کسب رتبه برتر در گوگل می‌تواند به کسب و کار شما در دستیابی به آن‌ها کمک کند، مهم است.

 1. دید خود را بهبود بخشید

با ۱۶۷ میلیارد جستجو در ماه، قرار گرفتن در صفحه اول گوگل مانند راه اندازی کسب و کار شما در شلوغ‌ترین جاده شهر است. هرچه افراد بیشتری وب سایت شما را ببینند، آگاهی از برند شما بیشتر می‌شود. هرچه مصرف کنندگان با برند شما آشناتر باشند، پذیرای فعالیت‌های تبدیلی خواهند بود.

 1. 2. سرنخ‌های بیشتری تولید کنید

تعداد صفحات اول گوگل به اندازه درخواست‌های جستجو وجود دارد. هدف شما این است که در صفحه اول پرس و جوهایی قرار بگیرید که مشتریان ایده آل شما انجام می‌دهند. این افراد بیشترین احتمال را دارند که به سرنخ و مشتری برای کسب و کار شما تبدیل شوند.

 1. 3. تعامل را افزایش دهید

با جعبه‌های پاسخ، بخش «افراد نیز می‌پرسند» و نتایج محلی که اطلاعات تماس، نقشه‌ها، نظرات، رتبه‌بندی‌ها و توضیحات را نشان می‌دهد، رسیدن به صفحه اول گوگل به تنهایی به مصرف‌کنندگان این امکان را می‌دهد که حتی قبل از کلیک کردن درباره کسب‌وکار شما اطلاعات کسب کنند، مقایسه کنند و با آن درگیر شوند.

 1. 4. ترافیک وب سایت را هدایت کنید

تکه‌ها و جعبه‌های پاسخ تنها می‌توانند اطلاعات زیادی را ارائه دهند. در حالی که گاهی اوقات یک صفحه نتایج موتور جستجو می‌تواند تمام اطلاعات مورد نیاز یک فرد را فراهم کند، هنوز تعدادی سؤال وجود دارد که افراد به ناچار روی یک وب سایت کلیک می‌کنند. فراموش نکنید که اغلب چندین تعامل با یک کسب و کار لازم است قبل از اینکه یک فرد به مشتری تبدیل شود، بنابراین تعامل با وب سایت شما مهم است.

نکته: رسیدن به صفحه اول گوگل باعث افزایش شدید ترافیک وب سایت شما می‌شود و قرار نگرفتن در صفحه اول گوگل یک عیب بزرگ دارد. در واقع، صفحه اول گوگل حداقل ۷۱ درصد از ترافیک وب را به خود اختصاص می‌دهد و صفحه دوم فاصله زیادی با صفحه دوم دارد: این صفحه به ۶ درصد از کلیک‌های وب سایت کاهش می‌یابد.

 1. اعتماد کسب کنید

الگوریتم گوگل برای تشخیص محتوای هرزنامه، مشکوک و با کیفیت پایین طراحی شده است.

 1. 6. مخاطبان خود را بسازید

این نوع محتوا هدیه‌ای است که همچنان ادامه دارد. می‌توان آن را تغییر کاربری داد و در کانال‌های مختلف بازاریابی از جمله رسانه‌های اجتماعی، ایمیل و تبلیغات پولی توزیع کرد.

توجه: تلاشی مبتنی بر محتوا برای قرار گرفتن در صفحه اول Google، مطالب بیشتر و فرصت‌های بیشتری را برای تعامل با مخاطبان هدف، پرورش رهبران و ماندن در ذهن شما فراهم می‌کند.

 1. چرخه فروش خود را تسریع کنید

امروزه مصرف کنندگان گزینه‌های زیادی برای انتخاب دارند و همچنین به تمام اطلاعات و ابزارهایی که برای کشف، بررسی و تصمیم گیری در مورد یک تجارت نیاز دارند دسترسی دارند. آن‌ها برای شروع تحقیقات خود به کجا می‌روند؟ گوگل! قرار گرفتن در صفحه اول گوگل به شما کمک می‌کند تا آن سرنخ‌های برتر را بیاورید و چرخه فروش خود را تجهیز کنید.

چگونه از وب سایت خود برای رسیدن به صفحه اول گوگل استفاده کنیم؟

عملی که وب سایت شما را با فاکتورهای رتبه‌بندی موتورهای جستجو هماهنگ می‌کند، بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) نامیده می‌شود. شما لزوماً کل سایت خود را در یک موتور جستجو بهینه نمی‌کنید، بلکه هر صفحه را در سایت خود به صورت جداگانه بهینه می‌کنید.

کلمات کلیدی خود را تعیین کنید

کلمات کلیدی مناسب برای کسب و کار شما آن‌هایی هستند که مشتریان ایده آل شما برای دریافت محصولات و خدمات مورد نیاز خود تایپ می‌کنند. اینها به عنوان کلمات کلیدی شناخته می‌شوند که به هر حال، می‌توانند تک کلمه یا عبارات باشند. نمونه‌هایی از کلمات کلیدی عبارتند از:

 • قوانین مستاجر MA
 • سالن نزدیک من
 • برانچ بوستون
 • تعمیر کولر گازی برایتون
 • نحوه بستن سقف نشتی
 • چگونه در صفحه اول گوگل قرار بگیریم

 

سخن پایانی

رسیدن به صفحه اول گوگل یا حتی بهبود رتبه خود، حتی برای مشاغل کوچک بسیار قابل انجام است. کار و زمان می‌برد، اما یکی از مهم‌ترین کارهایی است که می‌توانید برای کسب و کار خود انجام دهید. با دانستن اینکه کجا و چگونه باید تنظیمات را انجام دهید، می‌توانید کسب و کار خود را به دیدی که شایسته آن است برسانید.