مزایای سئو و بهینه سازی وبسایت چیست؟

دنیای امروز، دنیای تکنولوژی و دنیای آنلاین است. امروزه افراد در هر شرایطی و برای انجام هر کاری، ابتدا به سراغ اینترنت می‌روند. برای مثال فردی که به دنبال خرید لباس، کادو موبایل و… است، در اینترنت آن را جست و جو می‌کند تا به هدف مورد نظر خود برسد. در این راستا مزایای سئو و بهینه سازی سایت این است که مخاطبان به راحتی به سایت شما دسترسی پیدا کنند. سپس به راحتی از سایت شما خرید را انجام می‌دهند. در صورتی که رضایت کامل داشته باشد، سایت شما را به دوست و آشنا نیز معرفی می‌کنند و این یک پوئن مثبت برای شما لحاظ می‌شود.

 

سئو چیست؟

برای درک بهتر از سئو و بهینه سازی وبسایت، ابتدا باید با سئو آشنا شوید. سئو مخفف کلمه Search Engine Optimization، به معنای بهینه سازی موتور جستجو می‌باشد. برای اینکه سایت در تاپ گوگل قرار گیرد، در نتیجه جستجوی طبیعی به آسانی در دسترس افراد قرار گیرد و رتبه بندی سایت بالا برود، سئو پیاده سازی می‌شود. تغییر استراتژیک وب سایت‌ها توسط سئو و بهینه سازی انجام می‌شود.

شاید با توضیحات داده شده فکر کنید سئو فرایندی آسان است، در حالی که این گونه نیست. برای پیاده سازی seo باید علم پیش زمینه‌‌ای و دانش زیاد داشته باشید تا به مشکل بر نخورید. موتور‌های جستجو همواره الگوریتم‌های رتبه بندی خود را تغییر می‌دهند. به همین دلیل اطلاعات سایت باید همیشه به روز باشد.

اصل سئو برای محتوا نویسی

محتوا عامل رتبه بندی سایت‌ها در موتور جستجو می‌باشد. محتوا نویسی نیز کار هر کسی نیست و فرد باید با دانش کافی به سراغ این کار برود. در صورتی که اصل سئو در محتوا رعایت شود، رسیدن به هدف بسیار آسان خواهد بود. در ادامه چند اصل برای محتوای سئو شده بیان می‌کنیم.

برای شروع حتما باید کلمه کلیدی هدفمند داشته باشید. برای مثال اگر شما در حوزه لباس مجلسی و لباس عروس فعالیت دارید، در کلمه کلیدی شما حتما باید کلمه لباس مجلسی و لباس عروس جای گرفته باشد.

داشتن یک URL محبوب مردم، می‌تواند تاثیر مستقیم بر سئو داشته باشد. بهینه‌سازی توضیحات متا، برچسب عنوان (Title Tag)، عنوان اصلی (Heading ۱)، برچسب عنوان میانی (Heading ۲) در اصل سئو باید رعایت شود.

می‌دانید که عکس‌ها و ویدیو‌ها تاثیر بیشتری نسبت به نوشته دارند. بنابراین استفاده از تصاویر و ویدیو موثر واقع می‌شود. استفاده از کلمه کلیدی در پاراگراف اول، استفاده از هم خانواده‌های کلمه کلیدی در قسمت‌های مختلف نوشتار، لینک‌های خروجی و داخلی، موجب می‌شود که شما یک محتوا با رعایت اصل سئو داشته باشید.

 

مزایای بهینه سازی سایت

مانند محیط کاری حضوری، اینترنت و سایت‌ها نیز محیطی کاری محسوب می‌شوند و به همان اندازه اهمیت دارد و در واقع تشابه فراوانی بین کار حضوری و آنلاین است. برای برخی افراد هنوز هم کار اینترنتی جا نیفتاده است و همه را کلاه برداری می‌دانند. خوب است این افراد در عقیده خود تغییری ایجاد کنند. مانند کار‌های حضوری میان سایت‌ها نیز، رقابت‌های تنگاتنگی وجود دارد. هدف آن‌ها نیز دیده شدن و قرار گرفتن در تاپ گوگل است. برای رسیدن به این هدف، باید از بهینه سازی و سئو استفاده شود.

زمانی که شما گوشی خود را به روز رسانی می‌کنید متوجه تغییرات زیادی در آن می‌شوید که کنار آن، کارکرد بهتر گوشی را در پی خواهید داشت. بهینه سازی سایت نیز چنین چیزی است. به راحتی می‌توانید بازدید سایت را چند برابر کنید و اعتماد مخاطبان را بیشتر!

زمانی که کلمه کلیدی در گوگل سرچ شود و سایت شما به عنوان اولین سایت نمایش داده شود، بسیار موثر‌تر از هر تبلیغ و هزینه‌های اضافی دیگر است. در واقع هدف از سئو دیده شدن بین مردم جهان است. در صورتی که سایت بهینه شود، ترافیک سایت بالا برود، بیشتر دیده می‌شود و شما می‌توانید محصولات و خدمات خود را راحت‌تر به فروش برسانید.

با بهینه سازی سئو می‌توانید بازدید کنندگان سایت را افزایش دهید و در نتیجه فروش بیشتری داشته باشید. زمانی که فروش بالا برود، سایت در رتبه تک رقمی گوگل قرار گیرد، ورودی هر سایت دیگری می‌شوید. گرفتن بک لینک‌های خارجی و کسب درآمد از این طریق امروزه به یکی از شغل‌های اصلی دنیای آنلاین تبدیل شده است که از مزایای سئو و بهینه سازی سایت است.

از مهم‌ترین مزایای سئو و بهینه سازی وبسایت، این است که لازم نیست هزینه‌های بالایی برای انجام این کار صرف کنید. در نتیجه سرمایه گذاری که شما برای seo سایت انجام می‌دهید، درامد و سرمایه قابل توجهی را دریافت می‌کنید. به طوری که اغلب می‌گویند هیچ کسی و کار اینترنتی همانند بهینه سازی سایت، پر در آمد نیست. شاید برای رسیدن به نتیجه نهایی کمی زمان لازم باشد، اما نتیجه‌‌ای که می‌گیرید، بسیار فراتر از نتیجه‌‌ای که پیش بینی می‌کردید، است!

تحلیل سایت، یکی از فرآیند‌های مهم سئو و بهینه سازی سایت

شاید برای شما سوال ایجاد شود که از کجا بفهمیم سایت در چه رتبه‌‌ای از گوگل قرار دارد و آیا نیاز به بهینه سازی دارد یا نه؟! با سرچ کلمه کلیدی تان در گوگل متوجه می‌شوید که سایت شما در چه رتبه‌‌ای از گوگل قرار دارد. برخی از سایت‌ها و سرویس‌ها هستند که تحلیل سایت را انجام می‌دهند. این سرویس‌ها می‌توانند نقاط قوت و ضعف سایت تان را مشخص کنند. زمانی که کار سرویس‌ها تمام شد، شما از نقاط ضعف سایت آگاه هستید و باید به بهینه سازی آن نقاط توسط سئو بپردازید.

نتیجه گیری

برای اینکه بتوانید از مزایای سئو و بهینه سازی وبسایت بهره مند شوید، باید روش کار را بلد باشید! سئو سایت و بهینه سازی آن کار هر کسی نیست و باید با تجربه‌ها و دانشِ بسیار عجین شود تا پاسخ مناسب را به کاربر بدهد. در صورتی که شما علاقه دارید خودتان سایت را به رتبه بالاتر برسانید، باید قدمی محکم برای یادگیری اصل سئو و بهینه سازی آن بردارید، اما اگر به دنبال فردی دیگر برای این کار هستید، باید آن را به دست سئوکاری حرفه‌‌ای بسپارید.