انواع خدمات تولید محتوا

Types of content production services 

تولید محتوا چیست؟ تولید محتوا پایه و اساس تمام تلاش‌های بازاریابی دیجیتال مدرن است. تولید محتوا به عنوان فرآیند انجام تحقیقات، تولید ایده‌های استراتژیک، تبدیل ایده‌ها به خدمات با ارزش و سپس تبلیغ خدمات برای مخاطبان هدف، تعریف می‌شود. خدمات تولید محتوا اشکال مختلفی دارد، از جمله صفحات وب، وبلاگ‌ها، اینفوگرافیک‌ها، ویدئوها و پست‌های رسانه‌های اجتماعی.

ایجاد محتوای متنی

تخصص، اقتدار و اعتماد را می‌توان با نحوه نوشتن، نه فقط آنچه می‌گویید، منتقل کرد. یک محتوا مملو از اطلاعات مفید، فایده‌‌ای نخواهد داشت مگر اینکه به خوبی نوشته شده باشد. محتوای با کیفیت بالا به معنای نوشتن در مورد چیزهایی است که برای مخاطبان واضح و قابل فهم باشد. ابتدا موضوع خاصی را که می‌خواهید پوشش دهید را محدود کنید و نکات دقیق را بیان کنید. آنچه را که نوشته نشده است را شناسایی کنید. محتوای عالی مفید و منحصر به فرد است.

تولید محتوای متنی شما تا آنجا که ممکن است باید بی‌طرفانه و غیر تبلیغاتی باشد. اگر هدف شما ایجاد محتوایی است که مردم پیدا کنند و از آن استفاده کنند، پس باید موضوعاتی را که برای آنها مهم است را شناسایی کنید. دلیل وجود محصول شما و مشکلاتی که مشتریان شما دارند را بنویسید. تجزیه و تحلیل کنید که رقبای شما چه کلمات کلیدی و حوزه‌های موضوعی را هدف قرار می‌دهند. در تولید محتوا با بررسی جزئیات، واقعاً بدانید که مخاطبان شما چه کسانی هستند؟ مخاطب شما چه چیزی می‌خواهد؟ آنها دوست دارند چه موضوعاتی پوشش داده شوند؟

 

ایجاد محتوای تصویری

در تولید محتوا تصاویر را بخشی از استراتژی تولید محتوای خود قرار دهید. خلاقیت شما ممکن است از بهترین شیوه‌ها پیروی کند، اما بدون هدف، روایت، زمان بندی و سایر عناصر استراتژیک، به بخشی از سایت آسیبی می‌رسانید. چه بدانید چه ندانید، همه شرکت‌ها دارای هویت برند و زبان بصری هستند. هر استراتژی بصری باید شامل موارد زیر باشد:

پیش زمینه‌‌ای در مورد علایق مخاطبان خود انجام دهید و در مورد نوع محتوای بصری که آنها دوست دارند، فکر کنید. محتوا، پالت‌های رنگی و سایر تصاویر را اضافه کنید که به شکل دادن به مسیر شما کمک می‌کند. تم‌های مناسب را انتخاب کنید. آیا در تعطیلات خاصی به محتوای بصری بیشتری نیاز دارید؟ برنامه ریزی از قبل به شما کمک می‌کند تولید محتوای خود را بهتر مدیریت کنید.

 

ایجاد محتوای ویدیویی

از انواع خدمات تولید محتوا، محتوای ویدیویی خوب، به عنوان یک فکر اساسی تلقی می‌شود. مکان، زمان و نحوه استفاده از ویدیو و همچنین هدف ویدیو را در نظر بگیرید. آیا در حال ایجاد آگاهی از برند هستید؟ آیا برای آموزش است؟ وقتی می‌دانید چه کسی آن را تماشا خواهد کرد، چه کاری را می‌خواهید انجام دهید و کجا دیده می‌شود، می‌توانید آن را متناسب با پلتفرم و مخاطبان هدف خود سفارشی کنید.

بازاریابی محتوای ویدیویی معتبر به دو چیز متکی است: کیفیت و ثبات. بدون کیفیت، تعامل بینندگانی را که انتظار محتوای باکیفیت دارند، از دست می‌دهید. بدون ثبات، نمی‌توانید یک رابطه طولانی مدت با مخاطبان خود ایجاد کنید. اگر هر دوی این موارد را داشته باشید، تا زمانی که محتوای ارزشمندی را که مخاطبانتان می‌خواهند مصرف کنند، ارائه می‌دهید، تعامل برقرار می‌شود.

 

ایجاد محتوای صوتی

سعی کنید برای تولید محتوای صوتی از امکانات خاص همچون استودیوها استفاده کنید تا کیفیت کار شما بالا برود. استفاده از گوینده‌های خاص نیز کمک می‌کنند تا محتوای صوتی جذاب‌تر شود و شنوندگان بیشتری فایل‌های صوتی را گوش دهند. یک گوینده خوب باید بتواند از نظر احساسی با شنونده ارتباط برقرار کرده و او را با خود همراه کند. توصیه می‌شود محتوای صوتی را در فواصل کوتاه تولید کنید تا زنجیره ارتباط شما با مخاطب حفظ شود.

 

نکات مهم برای تولید محتوا برای سایت

  1. مخاطبان خود را بشناسید

ساده به نظر می‌رسد، اما بسیاری از نویسندگان قبل از اینکه فکر کنند به چه کسی می‌خواهند دست یابند، قلم را روی کاغذ یا انگشت روی صفحه کلید قرار می‌دهند. جهت سفارش تولید محتوا، این سوال را از خود بپرسید: مخاطبان اصلی من چه کسانی هستند؟ متن می‌تواند بسیار خوب نوشته شده و آموزنده باشد، اما اگر برای موتورهای جستجو بهینه نشده باشد، افراد کمی آن را پیدا خواهند کرد. دوباره به مخاطبان خود فکر کنید: چه عباراتی را در گوگل تایپ می‌کنند؟

  1. از مدل هرم معکوس پیروی کنید

خوانندگان وب دامنه توجه کوتاهی دارند، آنها در عرض چند ثانیه تصمیم می‌گیرند که آیا سایت شما اطلاعات مورد نیاز آنها را دارد یا خیر. در تولید محتوا، محتوای خود را مانند یک هرم ساختار دهید. مهم‌ترین پیام‌ها در بالای صفحه قرار می‌گیرند. سپس، بتدریج به اطلاعات خاص‌تر بروید.

  1. جملات کوتاه و ساده بنویسید

دامنه توجه خواننده امروزی به جملاتی با ۳۵ کلمه یا کمتر نیاز دارد. بنابراین محتوای وب سایتی که در دسترس و خواندن آسان باشد، طبیعتاً به مخاطبان بیشتری می‌رسد. برای تولید محتوا برای سایت روی استفاده از اسم‌ها و افعال تمرکز کنید و از قیدها و صفت‌ها کمتر استفاده کنید.

  1. اصطلاحات تخصصی را حل کنید

سایت برای همه است، نه فقط کارشناسان فنی. بنابراین مطمئن شوید که اطلاعات برای افراد تحصیل کرده غیرمتخصص نیز قابل درک است. کلمات اختصاری را در اولین مرجع بنویسید. از زبان محاوره خودداری کنید. به عنوان تولید محتوا، اصطلاحات پیچیده یا خاص را توضیح دهید و پیوندهایی به مقالات دیگر ارائه دهید تا خوانندگان بتوانند اطلاعات پس زمینه بیشتری در مورد یک موضوع خاص دریافت کنند.

  1. ترکیب چند تولید محتوا

تحقیقات نشان می‌دهد که بیشتر مغز انسان بصری است و افراد اطلاعات بصری را چندین برابر سریعتر از متن پردازش می‌کنند. تصاویر همچنین به تجزیه متن کمک می‌کنند و خواندن صفحه شما را آسان‌تر می‌کنند. برای تولید محتوا برای سایت توصیه می‌کنیم حداقل یک تصویر در هر صفحه از وب سایت خود داشته باشید.

 

سخن پایانی

اگر موفقیت خود را نسنجید، تمام این صحبت‌ها در مورد تولید محتوا بیهوده است. شما باید از ابزارهای تجزیه و تحلیل برای اندازه گیری اثربخشی هر قسمت از محتوایی که منتشر می‌کنید، استفاده کنید. این نه تنها به شما نشان می‌دهد که چه کاری را درست انجام می‌دهید، بلکه فرصت‌های بهبود را نیز آشکار می‌کند. همیشه می‌توانید تا زمانی که محتوای شما مطابق انتظار عمل کند، بازبینی و بهینه‌سازی کنید. به خاطر داشته باشید که همه انواع تولید محتوا به یک اندازه مهم نیستند و با توجه به فعالیت خود باید آنها را ارزیابی کنید.