سایت وردپرسی چیست؟

افرادی که در زمینه طراحی سایت فعالیت می‌کنند باید با سیستم‌های مدیریت محتوا آشنا باشند. در میان آن‌ها وردپرسی از اهمیت بیشتری برخوردار است و توانسته با محبوبیت بسیار زیادی که دارد، میزبان سایت‌های بسیار زیادی باشد. اگر شما علاقه مند هستید اطلاعات راجع به سایت وردپرسی کسب کنید، پیشنهاد می‌کنیم این مطالب را مطالعه کنید.

تعریف سایت وردپرسی

می‌توان گفت: تقریبا یک سوم سایت‌های جهان وردپرسی هستند. این سایت دارای خصوصیات منحصر به فردی است که توانسته آن را به سیستم مدیریت محتوای محبوبی تبدیل نماید. سایت‌های وردپرسی دارای هزاران قالب در استور‌های معتبر دنیا هستند که قادراند برای سایت‌های شرکتی، فروشگاهی و بازرگانی با شمار محصولات محدود مناسب باشند.

طراحی سایت وردپرسی

شما برای طراحی سایت باید یکی از دو روش کدنویسی یا استفاده از سایت وردپرسی را انتخاب نمایید. اما طراحی سایت با استفاده از کد نویسی به دانش کدنویسی نیاز دارید. از طرف دیگر شما باید انواع زبان‌های برنامه نویسی مانند جاوا اسکریپت، html و php را بدانید. اما سایت وردپرسی سایتی است که برای طراحی آن نیازی به داشتن مهارت برنامه نویسی ندارید. شما می‌توانید با استفاده از سایت وردپرس، بدون داشتن مهارت برنامه نویسی سایت خود را راه اندازی کنید.

افراد تصور می‌کنند بدون اطلاع از مهارت برنامه نویسی نمی‌توانند در اینترنت فعالیت کنند. اما سایت وردپرسی این امکان را به افراد داده تا بتوانند بدون مهارت برنامه نویسی به راحتی کسب و کار خود را اینترنت راه اندازی کنند. اما افراد مسلط به برنامه نویسی می‌توانند توسط وردپرسی یک سایت حرفه‌‌ای داشته باشند.

امنیت وردپرس

زمانی که افراد قصد طراحی سایت و ساخت آن برای کسب و کار را دارند، مهم‌ترین اصل امنیت سایت است، که دارای اهمیت بسیار زیادی است. مبحث امنیت در طراحی سایت بسیار مهم است. اگر شما به امنیت سایتی که می‌سازید اهمیت ندهید تمام زحمات شما هدر می‌رود. اگر وبسایت شما هک شود، از منظر مالی خسارت زیادی وارد خواهد شد. همچنین به شهرت کار اینترنتی شما خدشه وارد می‌شود.

اما سایت‌های وردپرسی امنیت بالایی دارند و روزانه توسط شمار زیادی توسعه دهنده عیب یابی می‌شود، در نتیجه هم از لحاظ امنیتی ارتقا می‌یابد و قابلیت اطمینان آن افزایش می‌شود. در حقیقت این به روز رسانی‌های انجام شده توسط وردپرس، آسیب‌های وارد شده از جانب هکر‌ها را کاهش می‌دهد.

 

قیمت سایت وردپرسی

سایت وردپرسی از دسته سیستم‌های اپن سورس است. قیمت طراحی سایت وردپرسی نسبت به بقیه روش‌ها مقرون به صرفه‌تر است. زیرا سیستم مدیریت محتوا شما به برنامه نویسی احتیاج ندارد، پس هزینه اصلی که شما باید طرای سایت پرداخت می‌کردید حذف می‌گردد. شما تنها باید مخارج مربوط به قالب‌ها و افزونه‌های وردپرسی را بپردازید. طراحی سایت وردپرسی می‌تواند بهترین انتخاب برای کسب و کارهایی باشد که قصد دارند با صرف هزینه کم بیشترین بازدهی را داشته باشند. البته خود وردپرسی قالب‌ها و افزونه‌های بسیار زیادی را به صورت رایگان به شما ارائه می‌دهد.

 

نتیجه گیری

در نهایت می‌توان گفت: اگر شما تمایل به طراحی سایت کم هزینه و سریع برای خود هستید، سایت وردپرسی می‌تواند گزینه بسیار خوبی برای شما باشد. زیرا این سایت دارای قیمت مناسب، کاربر پسند، دارای رتبه خوبی در گوگل و دارای طرح‌های جذاب، متنوع و مدرن است. امیدواریم مطالعه این مطالب برای شما مفید واقع شده باشد.